Etap zakupu masztu flagowego masz już za sobą? A może planujesz zakup masztu na długie lata? Dobrze trafiłeś – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Jak każdy z Nas doskonale wie – NIC nie trwa wiecznie – zatem, aby zakupione maszty flagowe służyły jak najdłużej oraz wyglądały zawsze ładnie i estetycznie (w końcu to wizytówka firmy) należy o nie odpowiednio zadbać…

Oto kilka wskazówek, które pomogą utrzymać maszty kompozytowe w doskonałym stanie oraz mogą ochronić Cię przed reklamacjami gwarancyjnymi związanymi z powstałymi uszkodzeniami.

DOKONUJ SERWISÓW …

Dobrze użytkowany kompozytowy maszt flagowy może przetrwać lata… W tym celu zalecamy przeglądy masztów flagowych 2 razy w roku, dzięki czemu nie utracisz gwarancji producenta (25 lat gwarancji na łamliwość masztu, 2 lata na wszystkie elementy masztu), a wszelkie pojawiające się oznaki nieprawidłowości zostaną szybko wykryte i naprawione.

SILNY WIATR – REAGUJ!

Kompozytowe maszty flagowe Alumastu są bardzo wytrzymałe, jednak lepiej „dmuchać na zimne” i nie narażać je na silne podmuchy wiatru! Gdy masz informację o zbliżającej się wichurze przekraczającej 65km/h, w przypadku masztów flagowych Standard, Super i Superwindtracker prewencyjnie zdejmij flagę. Nie narażasz przez to masztu flagowego na uszkodzenie, a Twoja flaga będzie dumnie powiewać na maszcie!

DOPASUJ FLAGĘ DO WYSOKOŚCI MASZTU!

Każdy kompozytowy maszt flagowy – w zależności od wysokości –  dedykowany jest pod flagi o optymalnych wymiarach. W tabelce przedstawiono max. dopuszczalne wielkości flag dla MASZTÓW STOŻKOWYCH KOMPOZYTOWYCH

Wysokość masztu

Wymiary [szer. x dł.]

6-9 m

120×350 cm

10-12 m

150x500cm

Dobrze dobrany rozmiar flagi do wysokości masztu nie tylko chroni go przed zbytnim obciążeniem, które może prowadzić do złamania elementów nośnych, ale także eksponuje w odpowiedni sposób zawieszoną flagę.

CZYSZCZENIE MASZTÓW NIE TAKIE STRASZNE…

Każdy maszt flagowy narażony jest na różnego rodzaju zabrudzenia spowodowane niezaplanowanymi działaniami (naklejki na maszcie, malunki itp.). W przeciwieństwie do aluminiowego masztu flagowego, dla kompozytowych masztów nie jest to żaden problem! Jedną z zalet kompozytu jest jego wysoka odporność na zabrudzenia – jednak gdy takie zabrudzenia wystąpią, w łatwy sposób w kilka minut można je usunąć. Do tego niezastąpiony jest nasz preparat Easy Cleaner, który w szybki sposób usunie naklejki, taśmy klejące i inne zabrudzenia, a maszt pozostanie czysty.

Ponadto – aby maszt flagowy godnie prezentował każdą firmę, ważne jest także czyszczenie samych flag, które wchłaniają różne zanieczyszczenia, takie jak: spaliny, pyły, deszcze. Częstotliwość czyszczenia flag jest uzależniona od warunków zewnętrznych. Najlepszym jednak sposobem ustalenia stopnia zabrudzenia jest kontrola wzrokowa:)

Podsumowując – kompozytowe maszty flagowe firmy Alumast wyprodukowane są z tak dobrej jakości materiałów, że są w stanie przetrwać 25 lat i dłużej . Jednak to, czy dany maszt tyle przetrwa zależy przede wszystkim od jego prawidłowej eksploatacji.