W dobie zagrożeń związanych z dewastacją środowiska, coraz większy nacisk kładziemy na ekologiczne produkty. Zwracamy uwagę nie tylko na to, z jakich materiałów został wyprodukowany produkt, ale czy – po okresie użytkowania – utylizacja produktu negatywnie wpłynie na środowisko naturalne.

Jest to zrozumiałe, tym bardziej, że musimy pamiętać, że najlepszym prezentem od nas dla naszych dzieci, wnuków – wbrew pozorom – nie są to zabawki czy majątek, ale właśnie niezdewastowana przyroda! To właśnie zdrowe powietrze, czyste lasy, grunty – gwarantują nasze zdrowie i radosne życie!

My również jesteśmy tego świadomi, dlatego jesteśmy dumni, że produkujemy kompozytowe maszty flagowe, które dzięki zastosowanemu materiałowi (kompozyt poliestrowo-szklany), są w 100% ulegają przetworzeniu. Również podczas produkcji wytwarzana jest niska emisja dwutlenku węgla, co również wpływa na to, że nasz kompozytowy maszt flagowy jest ekologiczny…

Ponadto maszt flagowy z kompozytu poliestrowego-szklanego jest trwały:

  • nie ulega korozji;
  • jest odporny na: zanieczyszczenia powstałe w ruchu ulicznym, zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt.

Dodatkowo użycie najwyższej jakości materiałów powoduje, że maszt flagowy jest odporny na promieniowanie UV, a gładka powierzchnia ułatwia usuwanie zabrudzeń. Powyższe argumenty powodują, że kompozytowy maszt flagowy może przetrwać aż 40 lat! Oczywiście trzeba zwracać uwagę na właściwe użytkowanie masztu flagowego.

Podsumowując – wbrew licznym słowom krytyki dotyczącej ekologiczności materiału kompozytowego – możemy być pewni, że wybierając kompozytowy maszt flagowy firmy Alumast, dbamy o naturalne środowisko!